Złota Zasada

"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie" Mt 7,12

czwartek, 14 lipca 2011

Obóz w Kokotku 2011

W dniach 02 – 11.07.2011 r. ośrodek ZHP Hufca Lubliniec w Kokotku gościł nasz szczep tego lata. Tematem przewodnim tegorocznego obozu było „8 Dni Dookoła Świata”. A zatem pierwszym punktem naszej podróży było dotarcie na miejsce do ośrodka, a odnaleźć go wcale nie było tak łatwo, bowiem usytuowany jest wśród sosen i brzóz w bardzo malowniczej okolicy, co Pustą Kuźnicą się zowie. Przez kilka dni nasza podróż miała trwać w oczekiwaniu na kolejne szczepy, które miały dołączyć do naszej wyprawy później. Mieliśmy zatem czas, aby poznać ośrodek i jego najbliższe okolice.
Pogoda wciąż płatała nam figle i mżawka towarzyszyła nam niemal codziennie. Każdego dnia z nadzieją oczekiwaliśmy na słońce, bo w ośrodku był basen i mieliśmy ochotę poszaleć w wodzie i zażyć słonecznej kąpieli.
Nasza podróż dookoła świata trwała – każdego dnia wsiadaliśmy do pociągu i zatrzymywaliśmy się w innym kraju – na naszych proporcach pojawiały się symbole, które kojarzyły nam się z kulturą bądź symbolem danego kraju - odwiedziliśmy Indie i Japonię, byliśmy w Rosji, Anglii, poznaliśmy zwyczaje Indian i Hawajczyków, mieliśmy okazję poznać sylwetki misjonarzy, którzy wyruszali do różnych krajów, aby zanieść ludziom Boże Słowo.
I było jeszcze wiele innych atrakcji, o których teraz nie napiszemy, żeby zachęcić Was do spędzenia czasu ze skautami za rok. Czas obozu dobiegł końca i trzeba było wracać do domu. Ale skauci nie marnują czasu i już snują plany, gdzie się spotkają, jakie nowe tereny będą zdobywać. Teraz jednak czas pożegnać wakacje i trzeba szykować się do szkoły,

...przy innym ogniu, w inną noc do zobaczenia znów...


Autor: pwd. Barbara Mikulska